Przyszłość ankiet

Ankiety są bardzo popularne, lecz wraz z rozwojem technologicznym coraz częściej stosowane są ankiety CAWI, które można wypełniać na urządzeniach mobilnych. Dzięki nowościom technologicznym osoby przeprowadzające ankiety mają coraz to więcej możliwości. Wzrost popularności urządzeń mobilnych sprawia, że niemal każdy z nas jest online przez cały czas.

Popularność Internetu ciągle rośnie

W dzisiejszych czasach coraz to więcej osób posiada smartphony, jak i tablety. Z pewnością są to urządzenia, które ułatwiają życie w wielu sektorach. Każdy kto jest poproszony o wypełnienie ankiety z pewnością pomyśli o wypełnieniu jej na takim urządzeniu. Dlatego niezwykle ważne jest tworzenie ankiet CAWI , gdyż wpłynie to na liczbę wypełnianych badań ankietowych. Respondent korzystający z tego typu urządzeń może wypełnić udostępnione mu badanie w dowolnym dla siebie czasie, jak i miejscu, mając dostęp do Internetu. Tak, więc osoby decydujące się na przeprowadzenie ankiety muszą pamiętać o tym, aby tworzyć badania kompatybilne z urządzeniami mobilnymi w celu osiągnięcia potrzebnych danych.

Nowe wyzwanie

Wraz z wykorzystaniem mediów społecznościowych, ankiety kompatybilne z urządzeniami mobilnymi oferują osobom przeprowadzającym badania rynku nowe możliwości. Przeładowanie informacjami sprawia, że coraz trudniej jest przyciągnąć uwagę współczesnych zapracowanych ludzi, którzy są w ciągłym ruchu. Dlatego też ankiety kompatybilne z urządzeniami mobilnymi mogą stanowić bardzo dobre uzupełnienie tradycyjnych metod badawczych. Poprzez przeprowadzanie takich badań można dotrzeć do respondenta natychmiastowo, gdyż większość osób ciągle ma przy sobie smartphona. Umożliwia to zdobycie natychmiastowych odpowiedzi zwrotnych od respondentów. Tworząc ankietę CAWI za pomocą programu SurvGo™ możemy wysłać zaproszenie do potencjalnych respondentów za pomocą maila, czy poprzez udostępnienie w mediach społecznościowych. Przygotowaną ankietę w tym programie każdy ankietowany może otworzyć na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Zalety ankiet kompatybilnych z urządzeniami mobilnymi

Ankiety kompatybilne ze smartphonami, czy też tabletami dostarczając osobom przeprowadzającym je wiele korzyści. Do najważniejszych z nich zaliczamy:  

Ankiety kompatybilne z urządzeniami mobilnymi wymagają nieco innego podejścia w porównaniu z badaniami PAPI. Ważne jest, aby takie badania były krótkie. Uczestnictwo nie powinno zajmować zbyt wiele czasu ani wpływać na czynności, które respondent aktualnie wykonuje. Staraj się wyeliminować pytania otwarte, ponieważ wpływają one na odsetek uzyskiwanych odpowiedzi zwrotnych.

Już wiesz na co należy zwrócić uwagę przeprowadzając ankiety w dzisiejszych czasach. Bardzo ważne jest tworzenie ankiet kompatybilnych z urządzeniami mobilnymi, gdyż wtedy w prosty i szybki sposób można zdobyć wiele informacji zwrotnych. Aby proces ankietowania był jeszcze prostszy skorzystaj z programu SurvGo™.

sondaz24.pl
Telefon