Zwolnienie lekarskie online bez wychodzenia z domu

Telemedycyna

Dopadła cię choroba i pilnie potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Dzięki haloDoctor.pl możesz pozyskać je bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak szybko i wygodnie to zrobić.

 

Zwolnienie lekarskie online w kilku etapach

 

Jeśli nie chcesz dodatkowo narażać swojego zdrowia i udawać się do gabinetu, zwolnienie lekarskie możesz otrzymać online. Wystarczy:

 

Podczas udzielania zwolnienia, jest także możliwość pozyskania recepty na leki konieczne do
powrotu do zdrowia.

 

Czy niezbędny jest dodatkowy kontakt z pracodawcą lub ZUS?

 

Jak doskonale widać, uzyskanie zwolnienia lekarskiego online jest proste i szybkie. Co jednak z pozostałymi formalnościami? Okazuje się, że również tutaj chory nie musi podejmować dodatkowych działań. Gdy zwolnienie lekarskie online zostanie podpisane, zostanie w sposób automatyczny przesłane zarówno do pracodawcy, jak i do ZUS. Zdejmuje to z pacjenta dodatkowe obowiązki, dzięki czemu w razie choroby może on całkowicie skupić się na powrocie do zdrowia.

 

Dodatkowym pytaniem zadawanym przez wielu pacjentów jest to, czy aby uzyskać zwolnienie lekarskie online, muszą posiadać IKP, czyli Internetowe Konto Pacjenta. Okazuje się, że nie jest to niezbędne, aby dokument został wystawiony, uzyskanie zwolnienia nie stanowi więc problemu dla osób, które takiego konta po prostu nie posiadają.

 

Czy zwolnienie lekarskie online zawsze jest wydawane?

 

Warto pamiętać, że również w przypadku odpłatnych konsultacji online to lekarz wydaje decyzję, czy takie zwolnienie jest niezbędne. Czyni to na podstawie wywiadu przeprowadzanego z pacjentem, historii choroby oraz wyników badań, których przekazanie również jest sporadycznie niezbędne, aby specjalista mógł w sposób rzetelny ocenić sytuację pacjenta. Jeśli więc dana osoba posiada takie dokumenty, warto je zeskanować, by móc w czasie e-Wizyty przesłać je medykowi do przeanalizowania.

 

Uzyskanie zwolnienia lekarskiego online jest jak widać szybkie i wygodne dla pacjenta, oczywiście o ile jest to uzasadnione stanem zdrowia niepozwalającym na podjęcie zobowiązań wobec pracodawcy. Jeśli więc zależy ci na szybkim uzyskaniu takiego dokumentu, wystarczy wejść na haloDoctor.pl i skorzystać z tej możliwości.

sondaz24.pl
Telefon