Jak odbywa się e-Wizyta u lekarza online?

Telemedycyna

E-Wizyty u lekarza online powinny być przede wszystkim dogodne dla pacjentów. Właśnie dlatego twórcy platformy haloDoctor.pl umożliwiają aż trzy metody kontaktu ze specjalistami. Jakie są zalety każdej z metod i jaką zastosować w zależności od potrzeb?

 

Rozmowa z lekarzem online poprzez czat

 

Pierwszym sposobem kontaktu jest czat. Zazwyczaj jest on formą towarzyszącą do pozostałych sposobów komunikacji, umożliwia bowiem przekazanie dokumentacji lekarskiej. Z metody tej częściej korzystają też pacjenci psychologów i psychiatrów, którzy mają kłopot z rozmawianiem na intymne tematy lub chcą kompleksowo przedstawić specjaliście swój problem.

 

Atutem czatu jest więc ograniczenie stresu związanego z konsultacją z lekarzem, choć takie rozwiązanie ma również swoje wady i nie warto go wybierać w przypadku krótkich rozmów, np. w celu uzyskanie recepty.

 

Rozmowa z lekarzem przez telefon

 

Drugim sposobem konsultowania się jest rozmowa telefoniczna. Dzięki niej możliwe jest dokładne przedstawienie lekarzowi problemu, który może na bieżąco dopytywać pacjenta o różne kwestie, co znacznie przyspiesza diagnostykę i udzielanie porad. Rozmowę przez telefon jako formę konsultacji z lekarzem online często wybierają osoby starsze, dla których jest to najwygodniejszy sposób porozumiewania się, zwłaszcza w porównaniu z czatem wymagającym szybkiego pisania.

 

Rozmowa z lekarzem przez Internet poprzez wideokonferencję

 

Trzecim sposobem konsultacji jest wideokonferencja, która najbardziej przypomina osobistą wizytę w gabinecie lekarskim. Dzięki niej lekarz i pacjent mogą się widzieć, a przez to swobodnie rozmawiać, co umożliwia najszybszy i najpełniejszy kontakt.

 

Taka forma kontaktu jest przydatna m.in. przy wypisywaniu zwolnienia L4, gdy lekarz musi dokładniej poznać stan pacjenta i zadecydować, czy jego wydanie jest w danej sytuacji adekwatne. Rozmowa z lekarzem online właśnie za pomocą wideokonferencji to również doskonałe rozwiązanie, gdy pacjentowi zależy na jak najszybszej konsultacji. Konsultacje lekarskie przez Internet za pośrednictwem platformy haloDoctor.pl mają gwarantować pacjentom wygodę, dlatego tak wiele dostępnych jest możliwości kontaktu. Warto więc wybrać tę, która będzie najdogodniejsza, również ze względu na rodzaj pomocy, którą chce się uzyskać od lekarza.

 

Jeśli potrzebujesz dodatkowej sugestii, którą formę wybrać w danym przypadku, skontaktuj się z nami.

sondaz24.pl
Telefon